ПЛАН ПРІОРИТЕТНИХ КРОКІВ УРЯДУ ВОЛОДИМИРА ГРОЙСМАНА НА 2016 РІК: «НАШ ГОЛОВНИЙ ПРІОРИТЕТ – ЗАБЕЗПЕЧИТИ ВИСОКИЙ РІВЕНЬ ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ»: ЧОГО ЧЕКАТИ ПІДПРИЄМЦЯМ?


ПЛАН ПРІОРИТЕТНИХ КРОКІВ УРЯДУ

ВОЛОДИМИРА ГРОЙСМАНА

НА 2016 РІК:

«НАШ ГОЛОВНИЙ ПРІОРИТЕТ

 – ЗАБЕЗПЕЧИТИ ВИСОКИЙ РІВЕНЬ ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ»:

ЧОГО ЧЕКАТИ ПІДПРИЄМЦЯМ?

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман 19 травня 2016 року, представив план пріоритетних кроків Уряду на 2016 рік. Проаналізуємо його з погляду забезпечення прав та розвитку підприємництва.

Позитивно, як для нас Прем’єр-міністр України В. Гройсман визначив, що макроекономічна стабілізація, підвищення якості державного управління та державних послуг, встановлення верховенства права та протидія корупції, відновлення безпеки громадян, створення сприятливих умов для розвитку бізнесу.

Також позитивним є те, що керівник Уряду визначив, що “Найголовніший пріоритет – високий рівень життя людей» має бути забезпечений через абсолютно стійку економічну стабілізацію і довгострокове економічне зростання, а не адміністративне збільшення зарплат: «Ми можемо побудувати якісну, успішну країну тільки тоді, коли у нас буде стабільна, розвинута і відкрита економіка»

Серед інших спеціальних найголовніших пріоритетів Уряду визначено: 

– зміна якостей державного управління – нам потрібна відповідальна, публічна, прозора і професійна влада;

–  встановлення верховенства права та протидії корупції;

– детінізація економіки;

– стабілізація  банківської системи;

– відновлення довіри до судової системи, хоча, на нашу думку, це питання не є компетенцією КМУ .

Окремим рядком підкреслено, питання щодо створення сприятливих умов для розвитку бізнесу. “Маємо створити такі умови, щоби бізнес був здатен до власного розвитку”, – зауважив він.

Виходячи із цих головних пріоритетів, перед Урядом ставить перед собою першочергові завдання:

– змінити систему прийняття урядових рішень, зокрема продовжуючи передачу повноважень на місця,

– впровадження електронних технології, що сприятиме подоланню корупції та підвищенню зручності надання державою послуг громадянам.

– мінімізувати будь-який вплив і тиск на громадянина;

– продовжити дерегуляцію, для того, щоб мінімізувати контакти людини з чиновниками;

– продовжити децентралізацію та підтримку об’єднання територіальних громад;

– забезпечити прозору, відкриту, ефективну приватизацію об’єктів державної власності;

– збільшення прямих іноземних інвестицій та стимулювання внутрішнього інвестування;

– запровадити адресну, чітку підтримку невеликим фермерським господарствам до 500 га землі на вироблення власної, конкурентної, чистої, якісної сільгосппродукції;

– у сфері освіти Уряд зокрема націлений на здійснення дерегуляції та дебюрократизації;

– наведення ладу з ліками, зокрема щодо їх закупівлі та спрощення доступу якісних медичних препаратів з-за кордону;

– реформа соціального захисту населення, задля того, щоб захистити найбідніших, а не дати пільги і компенсації тим, хто має і пільги, і компенсації, і достатньо високу пенсію або заробітну плату;

– будівництво доріг та транспортних коридорів;

– реформування ринку природного газу, зокрема шляхом енергоефективності та енергонезалежності країни.

Окремим рядком виділено проблему необхідності повернення до здійснення податкової реформи. На думку Прем’єр-Міністра має бути забезпечена прогнозованість та зрозумілість встановлення податків. “Нам потрібно повернутися до реформування податкової системи, нам треба сконцентруватися на зрозумілості адміністрування податків, нам треба підвищити відповідальність податкових органів і нам треба провести скорочення державної фіскальної служби”, – заявив Володимир Гройсман. За його словами,  Державна фіскальна служба України має бути сервісною службою, а до платників податків не може бути застосовано жодних подвійних стандартів.

Що стосується митниці то в цій сфері В. Гройсман вимагає елементарно навести там порядок – щоб білий імпортер відчував себе абсолютно комфортно, а сірий і чорний – мав покази, несумісні з життям”, зокрема по виконанню зазначеного запропонована зміна системи роботи митниці та її технічне переоснащення.

Дуже приємним є те, що Уряд В. Гройсмана підняв проблему, яку в Україні крім нас ніхто не піднімав, а саме створення індустріальних парків, які можуть бути осередками нової інвестиційної політики. 1

Отже, усі вище перераховані пріоритетні кроки і завдання є такими що позитивно вплинуть на розвиток підприємництва в Україні. Залишається за малим – втілити їх в життя!?

[1] Актуальні проблеми створення і функціонування індустріальних парків та органів місцевого самоврядування (всеукраїнська конференція) // Науково-дослідний інститут публічного права (22 лютого 2016 року) // http://sipl.com.ua/?page_id=3060