Під час візиту до Республіки Молдова завідувач відділу організаційного забезпечення наукових проектів і міжнародної діяльності Мар'яна Верхотурова вивчала досвід у сфері правового регулювання обігу зброї

Під час візиту до Республіки Молдова в процесі підготовки Першого міжнародного форуму “Нормативно-правове регулювання обігу зброї в Україні: нові виклики та перспективи вирішення” завідувач відділу організаційного забезпечення наукових проектів і міжнародної діяльності Науково-дослідного інституту публічного права Мар’яна Верхотурова вивчала досвід у сфері правового регулювання обігу зброї. 

Ректор Інституту кримінального права та прикладної кримінології, доктор юридичних наук, професор, полковник Валерій Бужор поділився досвідом наукового вивчення проблематики в галузі кримінального права.

Заступник начальника Генерального інспектора  поліції МВС Республіки Молдова полковник Олексій Гроссу поділився практичним досвідом роботи у цій сфері.

Очікуємо розгорнутого аналізу даного питання від полковника Бужора та полковника Гроссу на Форумі у Києві 12 квітня.

Рішенням Вченої ради Інституту кримінального права та прикладної кримінології Республіки Молдова присвоєно звання професору Андрію Боровику

Рішенням Вченої ради Інституту кримінального права та прикладної кримінології Республіки Молдова присвоєно звання «Doctor Honoris Causa» кандидату юридичних наук, професору, академіку Міжнародної кадрової академії, віце-президенту з наукової роботи Науково-дослідного інституту публічного права Андрію Боровику.

Відповідні документи Андрію Боровику на урочистому зібранні професорсько-викладацького складу Інституту кримінального права та прикладної кримінології Республіки Молдова 19.01.2023 у місті Кишенів (Молдова) вручив президент Інституту, доктор юридичних наук, професор, Валерій Бужор.

Андрій Боровик вже має звання Почесного професора у трьох європейських країнах і робить великий внесок у розвиток науки кримінального права та кримінології не лише в Україні, ним налагоджену тісну співпрацю у цій сфері між вченими наших країн – зазначив професор Бужор В.Г. під час вручення почесного звання.

КЕРІВНИЦТВО ТА КОЛЕКТИВ НАУКОВО-ДОСЛІДНОГО ІНСТИТУТУ ПУБЛІЧНОГО ПРАВА ЩИРО ВІТАЄ ВІЦЕ-ПРЕЗИДЕНТА З НАУКОВОЇ РОБОТИ АНДРІЯ БОРОВИКА З ПРИСВОЄННЯМ ПОЧЕСНОГО ЗВАННЯ «DOCTOR HONORIS CAUSA»! БАЖАЄМО НАТХНЕННЯ ТА ПОДАЛЬШИХ ТВОРЧИХ НАУКОВИХ УСПІХІВ!

74th INTERNATIONAL ASTRONAUTICAL CONGRESS 2-6 OCTOBER 2023 BAKU, AZERBAIJAN Global Challenges and Opportunities: Give Space a Chance

IAC 2023, який проходив під гаслом «Глобальні виклики та можливості: дайте шанс космосу» в столиці Азербайджану, розширив перспективи для налагодження тісної співпраці та став чудовою можливістю охопити різноманітну міжнародну аудиторію за допомогою єдиної експозиції як у регіоні, так і за кордоном. Гості та учасники Конгресу, ознайомились із останніми новинками у сфері космосу, мали можливість відчути автентичну культуру та гостинність Азербайджану.

Слід зазначити, що на національному рівні докладаються комплексні та послідовні зусилля для надання найкращого досвіду IAC для учасників та гостей країни, а різноманітні органи державної влади, державні органи та інші інституції сприяли та беруть безпосередню участь у цьому процесі.

В цьому році науковців з України на Конгресі представляли професор Лариса Сорока та кандидат юридичних наук Анна Гурова. Вони виступили із наступними доповідями: «The nuances of responsibility of artificial intelligence for irresponsible space activity», «Criminal Liability for Crimes in Outer Space».

Місце проведення Конгресу в Баку

Моніторинг та розслідування торгівлі культурними цінностями: досягнення та виклики

21-22 вересня у Львові відбувається воркшоп «Моніторинг та розслідування торгівлі культурними цінностями: досягнення та виклики», організований Програмним офісом для України Управління ООН з наркотиків та злочинності (UNODC) спільно з Львівським національним університетом ім. Івана Франка.
Участь у заході бере доктор юридичних наук, професор, головний науковий співробітник Науково-дослідного інституту публічного права Чубенко Антон Григорович.
Метою семінару є обговорення найкращих практик, досягнень та викликів, пов’язаних із незаконним обігом культурних цінностей. Учасники спільно зроблять свій внесок у підсумок результатів, рекомендацій та наступних кроків у боротьбі з цим злочином, які слугуватимуть для керівництва
майбутньою співпрацею у цій галузі. Семінар охоплює різні теми щодо незаконного обігу культурних цінностей, включаючи:
1. Міжнародна та національна нормативно-правова база та поточна ситуація
2. Ідентифікація/моніторинг випадків
3. Реагування правоохоронних органів
4. Фінансовий моніторинг та розслідування

Онлайн-академія університету з питань законодавства та політики ЄС для українських викладачів

Завідувач відділом актуальних питань філософії права і юридичної лінгвістики, доктор юридичних наук Артем Ріпенко успішно пройшов навчання в межах Модуль Erasmus+ Jean Monnet.

 

Міжнародна наукова конференція «Між Балтійським та Чорними морями: історія та дослідження військової справи»

1-3 червня у Вільнюсі відбулася Міжнародна наукова конференція «Між Балтійським та Чорними морями: історія та дослідження військової справи».

На заході науковці з Литви, Латвії, Польщі та України обговорювали безпекові питання регіону у воєнно-історичному, юридичному та економічному розрізах. Науково-дослідний інститут публічного права на конференції представила кандидат історичних наук, доцент Мар’яна Верхотурова-Коновалова, виступивши з доповіддю на тему «Каталогізація музейних колекцій артилерії як чинник збереження цінностей в час війни».

Міжнародне співробітництво в умовах війни

25–26 травня 2023 року на території Space Park у місті Лейстер (Великобританія) відбулася конференція «Міжнародне співробітництво в космічній діяльності», головною метою якої було сприяння новій співпраці та надання в майбутньому нових можливостей для науковців і фахівців у сферах космічної діяльності та промисловості.

Ця конференція відобразила нові питання безпеки та правових викликів, нові ідеї та перспективи сталого розвитку космосу та нові підходи до освіти з космічного права. Це також підкреслило, чому міжнародна співпраця відіграє ключову роль у зміцненні космічної діяльності. 

Науково-дослідний інститут публічного права та Україну в цілому представляла д.ю.н., професор, завідувачка докторантури та аспірантури Лариса Сорока.

Науковий семінар на тему «Наукова робота як шлях до професійного зростання у закладах вищої освіти»

21 квітня 2023 року в Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка Степана Дем’янчука відбувся науковий семінар на тему «Наукова робота як шлях до професійного зростання у закладах вищої освіти». Під час семінару було актуалізовано питання академічної доброчесності, обговорено проблему формування наукових шкіл в умовах воєнного стану та науково-методичні підходи до написання дисертаційних робіт.

Науково-дослідний Інститут публічного права на семінарі представив доктор юридичних наук, старший дослідник Костянтин Шкарупа, виступивши з доповіддю «Проблемні питання академічної відповідальності закладів вищої освіти».

Міжнародний симпозіум з космічної економіки, космічного права та космічних наук проводиться щороку в травні у співпраці з факультетом економіки Стамбульського університету, факультетом права та Центром досліджень і застосування обсерваторії в рамках останніх подій у світі.

Космічна галузь об’єднує різні сектори під одним дахом завдяки високому технічному досвіду та економічному потенціалу. Космічна галузь буде провідною галуззю у визначенні економічних, правових та наукових питань. Таким чином, мета симпозіуму полягає в академічному аналізі космічної галузі з економічних, політичних і правових аспектів і сприянні покращенню взаєморозуміння між експертами та урядовцями шляхом підвищення ефективності науково-політичної взаємодії.

Основними завданнями Міжнародного симпозіуму з космічної економіки, космічного права та космічних наук є:

  • Забезпечити середовище, де турецькі та іноземні дослідники, які досліджують та аналізують події у світі, можуть обговорювати та ділитися своєю роботою.
  • Підвищити загальну обізнаність про важливість галузі серед професіоналів у космічних науках та широкої громадськості.
  • Сприяти вивченню космічної економіки, космічного права та космічних наук, заохочуючи дослідників у цій галузі шляхом публікації наукових праць.

Науково-дослідний інститут публічного права на Симпозіумі представила доктор юридичних наук, професор Лариса Сорока.

Міжнародна наукова конференція – «50 років Конвенції про міжнародну відповідальність за шкоду, заподіяну космічними об’єктами – баланс і перспективи»

 Міжнародна наукова конференція – «50 років Конвенції про міжнародну відповідальність за шкоду, заподіяну космічними об’єктами – баланс і перспективи», організована 9 грудня 2022 р. кафедрою міжнародного авіаційного та космічного права факультету права та управління Варшавського університету.

Учасники Міжнародної наукової конференції «50 років Конвенції про міжнародну відповідальність за шкоду, заподіяну космічними об’єктами – баланс і перспективи»
Доповідь керівника відділу аспірантури Науково-дослідного інституту публічного права, доктора юридичних наук, професора Лариси Сороки на тему «Кримінальна відповідальність за злочини, вчинені в космосі: сучасні виклики та погляд у майбутнє»

73-й Міжнародний астронавтичний конгрес

З 18 по 22 вересня у Парижі проходила найбільша космічна подія 2022 року – 73-й Міжнародний астронавтичний конгрес. На ньому були представники космічних лідерів цього року – США, ЄС, Канади, Японії, Індії, представник Китаю був заявлений, але не доїхав. У зв’язку з повномасштабним вторгненням в Україну участь російської делегації була неможливою.

Темою IAC 2022 було Space for @ll, лейтмотивом якої було визначено «вийти за межі космічної спільноти та об’єднати всіх» щоб запропонувати чудові можливості для спілкування та налагодження нових контактів і потенційних партнерств.

І хоча офіційно Україна не була заявлена на цьому заході, неофіційні перемовини та спілкування проходили протягом роботи Конгресу.

21 вересня 2022 року на SCIENCE & ACADEMIC DAY Україну представили керівниця відділу аспірантури Науково-дослідного інституту публічного права, редактор журналу Advanced Space Law доктор юридичних наук, професор Лариса Сорока та кандидат юридичних наук Анна Гурова.

Керівниця відділу аспірантури Науково-дослідного інституту публічного права, доктор юридичних наук, професор Лариса Сорока