НОВИНИ

Відповідно до підпункту 4 пункту 37 Постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року №641, пункту 7 розділу ІІ Положення про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України 11.07.2019 року № 977 та відповідно до Тимчасового порядку проведення акредитаційної експертизи із використанням технічних засобів відеозв’язку, затвердженого рішенням Національного агенства із забезпечення якості вищої освіти від 17.03.2020 року, протокол № 6 (23), Наказу Національного агенства із забезпечення якості вищої освіти № 373-Е від 22 лютого 2024 року в Науково-дослідному інституті публічного права 7-9 березня 2024 року буде відбуватися акредитаційна експертиза.

Розклад роботи експертної групи

До відкритої зустрічі в програмі Zoom можна доєднатися 7 березня о 17.10 за посиланням:

Тема: Відкрита зустріч

Время: 7 мар. 2024 05:10 PM Хельсинки

Войти Zoom Конференция

https://us04web.zoom.us/j/73083903217?pwd=cbjflwZauKzoCpC66kWvZWGsh9tDUg.1

Идентификатор конференции: 730 8390 3217

Код доступа: 6jugcZ

12 лютого 2024 року в Науково-дослідному інституті публічного права організовано та проведено науково-практичний круглий стіл: «Порядок підготовки дисертацій на здобуття наукового ступеня «доктора філософії» в сучасних умовах.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся виконувач обов’язків президента Інституту, доктор юридичних наук, професор Сергій Короєд. 

Модератором наукового заходу виступив кандидат юридичних наук, доцент, академік, віце-президент з наукової роботи Науково-дослідного інституту публічного права Андрій Боровик. Всього до участі у науково-практичному круглому столі долучалось понад 170 науковців з усіх куточків України.

Під час наукового заходу було піднято низку актуальних питань, що виникають під час підготовки та захисту дисертацій. Зокрема, питання науково-методичних підходів до написання дисертаційної роботи розкрила професор кафедри всесвітньої історії Волинського національного університету імені лесі Українки, кандидат історичних наук, професор Мирослава Філіпович. Доктор юридичних наук, професор, академік, заслужений діяч науки і техніки України Іван Богатирьов навів основні етапи співпраці аспіранта на наукового керівника при написанні дисертації. 

Не оминули учасники наукового заходу і питання академічної доброчесності. З відповідною доповіддю-презентацією: «Академічна доброчесність аспіранта, як запорука якісної освіти» виступила завідувач кафедри кримінально-правових та адміністративно-правових дисциплін Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука, доктор філософії в галузі права, доцент, академік Наталія Деревянко.

Академік Андрій Боровик провів для всіх учасників презентацію на тему: «Мета та етапи підготовки фахових наукових статей», а доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри професійних та спеціальних дисциплін Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ Олег Шкута виступив з доповіддю: «Воєнний стан в Україні, як основа предмету дисертаційних досліджень: кримінологічний аспект».

Особливо актуальною для аспірантів та науковців була доповідь щодо  можливостей для аспірантів у співпраці з Центром українсько-європейського наукового співробітництва», яку провів особисто генеральний директор Центру – доктор юридичних наук, професор Михайло Віхляєв.

Кожна доповідь супроводжувалась жвавою дискусією та низкою запитань, на які доповідачі надавали обґрунтовані відповіді. Особливо актуальними були питання від провідних вчених Олександра Кобзаря, Сергія Мінченка, Наталії Савіної, Максима Корнієнка, Ігоря Риженка та інших.

Скачати сертифікат учасника можна за посиланням.

Науково-дослідний інститут публічного права та Інститут держави і права імені В.М. Корецького Національної академії наук України підписали меморандум про співпрацю.

31 січня 2024 року президент Науково-дослідного інституту публічного права доктор юридичних наук, професор Сергій Олександрович Короєд та директор Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України, академік Національної академії правових наук України  Олександр Васильович Скрипнюк підписали Меморандум про співпрацю.

Метою договору є об’єднання наукового потенціалу установ для подолання правових викликів, які в час війни постали перед Україною.

Переконані, що тільки консолідація зусиль провідних учених дозволить ефективно вирішити поставлені завдання на шляху до Перемоги.

Науково-дослідний інститут публічного права та Київський університет інтелектуальної власності та права Національного університету “Одеська юридична академія” підписали Меморандум про співпрацю.

31 січня 2024 року віце-президент з наукової роботи Науково-дослідного інституту публічного права, кандидат юридичних наук, професор, академік Андрій Володимирович Боровик та ректор Київського університету інтелектуальної власності та права Національного університету “Одеська юридична академія” доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Василь Іванович Фелик підписали Меморандум про співпрацю.

Науково-дослідний інститут публічного права та Ужгородський національний університет підписали Меморандум про співпрацю

Віце-президент з наукової роботи Науково-дослідного інституту публічного права кандидат юридичних наук, професор, академік Андрій Боровик та декан юридичного факультету Ужгородського національного університету доктор юридичних наук, професор Ярослав Володимирович Лазур підписали Меморандум про співпрацю між установами. 

Метою цього Меморандуму є об’єднання наукового-дослідного та викладацького потенціалу Сторін, задля проведення спільних наукових досліджень з актуальних проблем права України та Європейського союзу,  реалізації спільних проектів та заходів. 

Основними напрямками співпраці Сторони визначили:

– розробку та впровадження результатів спільних наукових досліджень та підтримка проектів у галузі права, освіти і науки.

– організацію та проведення спільних наукових та освітніх заходів: конференцій, круглих столів, семінарів, вебінарів тощо.

– підготовку та видання спільних монографій, збірників наукових праць, навчальних посібників, підручників, тощо;

– реалізацію спільних міжнародних проектів у сфері публічного права і захисту прав людини.

В Єдності Сила! Разом Переможемо!

Науково-дослідний інститут публічного права та НДЦСЕ у сфері інформаційних технологій та інтелектуальної власності підписали Меморандум про партнерство та співробітництво.

29 січня 2023 відбулось підписання Меморандуму про партнерство та співпрацю, що визначає основні напрямки співробітництва між Науково-дослідним центром судової експертизи у сфері інформаційних технологій та інтелектуальної власності Міністерства юстиції України в особі

в.о. директора Михайла МОЖАЄВА й Науково-дослідним інститутом публічного права в особі

в.о. президента Сергія КОРОЄДА.

Меморандум спрямований на об’єднання зусиль для системного, конструктивного і взаємовигідного партнерства з метою ефективного використання потенціалу в сфері науки та освіти. Предметом співпраці сторін є проведення прикладних та фундаментальних досліджень, а також обмін інформацією з метою підвищення ефективності наукових досліджень у галузях інформаційних технологій та інтелектуальної власності. Меморандум передбачає впровадження результатів спільних наукових та науково-технічних досліджень.

Науково-дослідний інститут публічного права та Всеукраїнська профспілка захисників України, спортсменів та працівників сфер підписали договір про співпрацю

23 січня 2024 року в рамках підготовки до Першого міжнародного форуму “Правове регулювання обігу зброї в Україні: нові виклики та перспективи вирішення” президент Інституту доктор юридичних наук, професор Сергій Короєд та голова Всеукраїнської профспілки захисників України, спортсменів та працівників сфер Сергій Бизов підписали договір про співпрацю.

19 січня 2024 року Науково-дослідний інститут публічного права підписав договір про співпрацю з Інститутом кримінального права та прикладної кримінології Республіки Молдова про співпрацю у сфері підготовки наукових кадрів вищої школи, аспірантів, організації та проведення міжнародних наукових заходів, спільного видання наукової літератури.

Шановні друзі!

Раді повідомити Вас, що 5 жовтня 2023 року в.о. президента Науково-дослідного інституту публічного права доктор юридичних наук, професор Сергій Короєд та директорка Фінансово-правового коледжу докторка юридичних наук, професорка Тамара Губанова  підписали Меморандум про співпрацю!

Метою Меморандуму є об’єднання зусиль в розвитку української науки, поглиблення досліджень у сфері права, проведення спільних наукових подій та заходів!

Метою Меморандуму є співпраця та обмін інформацією, досвідом в межах відповідних функцій і повноважень, здійснення наукової та практичної діяльності у сфері забезпечення верховенства права, захисту прав і свобод людини і громадянина на основі рівноправності, взаємної вигоди, дотримання загальноприйнятих норм і принципів.

Задля досягнення мети цього Меморандуму Сторони визначили основні напрями співпраці:

  • Обмін інформацією в сфері освітньої діяльності, наукової, проекти і програми, що розроблені та (або) реалізуються за цією тематикою.
  • Спільні заходи: круглі столи, семінари, тренінги, майстер класи, конференції тощо за напрямами, що становлять взаємний інтерес.
  • Підготовка фахівців у галузях права.
  • Взаємні візити, ділові зустрічі представників Коледжу та Інституту з метою ознайомлення та вивчення досвіду роботи.

Разом до ПЕРЕМОГИ!

Ректор Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, доктор юридичних наук, професор Євген Соболь та віце-президент з наукової роботи, кандидат юридичних наук, доцент Андрій Боровик підписали договір про співпрацю між Науково-дослідним інститутом публічного права та Центральноукраїнський державним університетом імені Володимира Винниченка.

Метою співпраці є об’єднання зусиль для розвитку української правничої науки в умовах повномасштабної війни.

Разом до Перемоги!

Участь у конференції прийняло понад 50 проректорів з наукової роботи з усіх областей України.

Науково-дослідний інститут публічного права на заході представив віце-президент з наукової роботи, кандидат юридичних наук, професор, академік Академії адміністративно-правових наук України Андрій Боровик.

Упродовж 26-29 жовтня 2023 року на базі Ужгородського національного університету відбулась І міжнародна науково-практична конференція проректорів з наукової роботи закладів вищої освіти України де обговорили євроінтеграцію української науки і освіти України.

Участь у конференції прийняло понад 50 проректорів з наукової роботи з усіх областей України.

Науково-дослідний інститут публічного права на заході представив віце-президент з наукової роботи, кандидат юридичних наук, професор, академік Академії адміністративно-правових наук України Андрій Боровик.

img-20231029-wa0005

Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні питання підготовки дисертацій в умовах воєнного стану"

Міжнародна науково-практична конференція “Актуальні питання підготовки дисертацій в умовах воєнного стану, 30 вересня 2023 року, Рівне!
Відзначимо, що це перша наукова конференція, організована Науково-дослідний Інститут Публічного Права та Центр українсько-європейського наукового співробітництва після підписання Меморандуму про співпрацю!
Провідні науковці України та Європи обговорили виклики перед наукою в Україні в час війни.
На заході піднімалися проблемні питання підготовки дисертаційних досліджень, академічної відповідальності закладів вищої освіти, самоплагіату у дисертаціях, трансформації парадигми у системі підготовки наукових кадрів та багато інших актуальних завдань, які стоять сьогодні перед нашою державою.
Окрему подяку висловлюємо головному організатору потужної наукової події віце-президенту з наукової роботи Науково-дослідного інституту публічного права, кандидату юридичних наук, доценту, академіку Андрію Боровику та доктору юридичних наук, професору, директору Центру українсько-європейського наукового співтовариства Михайлу Віхляєву!

Науково-дослідний інститут публічного права та Центр українсько-європейського наукового співробітництва підписали меморандум про партнерство.

Віце-президент з наукової роботи Науково-дослідного інституту публічного права Боровик Андрій Володимирович та керівник Центру українсько-європейського наукового співробітництва Віхляєв Михайло Юрійович підписали меморандум про партнерство між установами.

Міжнародна науково-практична конференція «Гендерна політика в умовах воєнного стану: правовий вимір»

15 червня у Науково-дослідному інституті публічного права, за сприяння Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики пані Катерини Левченко відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Гендерна політика в умовах воєнного стану: правовий вимір».

Участь у роботі наукового заходу взяли понад 100 науковців з 36 навчальних закладів України та Європи, а також науковці-судді, адвокати, прокурори, військові-експерти.

З вітальним словом до учасників конференції звернулись Президент Науково-дослідного інституту публічного права, доктор юридичних наук, професор Сергій Короєд, Урядова уповноважена з питань ґендерної політики, докторка юридичних наук, професорка Катерина Левченко, Президент Європейського інституту безперервної освіти (Словаччина), доктор юридичних наук, професор Йозеф Зятько, ректор Інституту кримінального права та прикладної кримінології Республіки Молдова, доктор юридичних наук, професор Валерій Бужор, керівник Департаменту організації забезпечення діяльності Бюро економічної безпеки України, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Олексій Дрозд, академік Академії адміністративно-правових наук, кандидат юридичних наук, професор Андрій Боровик, радниця командувача Сухопутних військ з гендерної політики Оксана Григор’єва та голова Ради резервістів Сухопутних військ Іван Тимочко.

Модераторами науково заходу виступили Президент Науково-дослідного інституту публічного права, доктор юридичних наук, професор Сергій Короєд та керівник відділу організаційного забезпечення наукових проєктів і міжнародної діяльності Інституту, кандидат історичних наук, доцент Мар’яна Верхотурова-Коновалова.

Науковці обговорювали актуальні питання гендерної політики, судової практики з зазначених питань, в тому числі Європейського суду з прав людини. 

Представники Науково-дослідного інституту публічного права взяли участь у заході Respect. Support. Justice — Повага. Допомога. Справедливість, який відбувся  відбувся 22 травня 2023 року у Києві.

Подія об’єднала українських урядовців, керівників правоохоронних органів, судової адміністрації, експертів з державного сектору і громадських організацій.

Мета — консолідувати зусилля держави і суспільства для допомоги постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом та ефективного розслідування цих злочинів.

Офіс Генерального прокурора у співпраці з органами досудового слідства вже застосовує нові підходи до розслідування і судового переслідування таких злочинів. Пріоритет — максимальна людиноцентричність, конфіденційність, врахування інтересів постраждалих, недопущення повторної травматизації.

Під час заходу були представлені результати соціологічного дослідження щодо ставлення та обізнаності українців щодо злочинів СНПК, а також напрацювання експертів з державного сектору і неурядових організацій щодо подальшого вдосконалення практик і підходів роботи зі злочинами сексуального насильства в умовах конфлікту (СНПК).

Під час дискусійних сесій обговорили такі теми:

  • Зміна практик розслідування та судового переслідування злочинів СНПК.
  • Інформування суспільства та подолання упереджень щодо постраждалих.
  • Надання допомоги постраждалим.
  • Прийнято вважати, що для нас результати — це задокументовані для українського та міжнародного правосуддя злочини та судові вироки злочинцям. Надважливо, щоб відтепер та завжди для українських правоохоронців серед головних  результатів було б те, що постраждала особа отримала захист своїх прав та відчула підтримку держави й суспільства, — наголосив Генеральний прокурор України Андрій Костін.
  • Ці злочини більшість людей через страх, сором, психологічну травму хочуть лишити назавжди в куточках пам’яті і тіні свідомості. Це якраз та мета, яку переслідують злочинці. Вони сподіваються, що постраждалі будуть мовчати. Тому ми робимо все можливе, аби пояснити важливість звернення по допомогу. Нормалізація психо-емоційного стану постраждалих — це важливий щабель до їхнього звернення за правосуддям та справедливістю, — підкреслила Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.
  • СНПК є найбільш прихованим злочином. Ми усвідомлюємо, що достеменно реальні масштаби сексуального насильства, вчиненого в Україні після початку повномасштабного вторгнення, сьогодні не знає ніхто. Однією із основних причин такої ситуації є суспільні упередження щодо постраждалих. Вони зумовлюють те, що постраждалі мовчать місяцями чи то навіть роками щодо насильницьких дій, вчинених щодо них. Досвід показує, що потрібно багато часу для зміни упереджень та стереотипів, для усвідомлення кожним, що в насильстві винен тільки кривдник. Це вкотре підкреслює глибинну суть проблеми СНПК та необхідність системної роботи на всіх рівнях задля допомоги постраждалим— зазначила  Керівниця Проєкту ЄС “Право-Justice” в Україні Оксана Цимбрівська.

Участь у заході взяли представники Офісу Генерального прокурора, Національної поліції України, Служби безпеки України, Уряду, Парламенту, Державної судової адміністрації України, органів місцевого самоврядування, громадських організацій та експертного середовища.

Серед них Генеральний прокурор України Андрій Костін, прокурор Міжнародного Кримінального Суду Карім Хан, Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, т.в.о. керівника Національної поліції Іван Вигівський, Міністр реінтеграції Ірина Верещук, Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець, Голова Державної судової адміністрації України Олексій Сальніков, заступниця Міністра оборони Ганна Маляр, керуючий партнер Global Rights Compliance Вейн Джордаш та інші.

Захід відбувся в рамках ініціативи «United for Justice», започаткованої міжнародною конференцією, яка відбулась у Львові 3-5 березня цього року. Організатори #U4J: Respect. Support. Justice: Проєкт ЄС Право-Justice та Рада Європи.

15 червня у Науково-дослідному інституті публічного права, за сприяння Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики пані Катерини Левченко відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Гендерна політика в умовах воєнного стану: правовий вимір».

Участь у роботі наукового заходу взяли понад 100 науковців з 36 навчальних закладів України та Європи, а також науковці-судді, адвокати, прокурори, військові-експерти.

15 червня у Науково-дослідному інституті публічного права, за сприяння Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики пані Катерини Левченко відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Гендерна політика в умовах воєнного стану: правовий вимір».

Участь у роботі наукового заходу взяли понад 100 науковців з 36 навчальних закладів України та Європи, а також науковці-судді, адвокати, прокурори, військові-експерти.

Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні питання підготовки дисертацій в умовах воєнного стану"

Міжнародна науково-практична конференція “Актуальні питання підготовки дисертацій в умовах воєнного стану, 30 вересня 2023 року, Рівне!
Відзначимо, що це перша наукова конференція, організована Науково-дослідний Інститут Публічного Права та Центр українсько-європейського наукового співробітництва після підписання Меморандуму про співпрацю!
Провідні науковці України та Європи обговорили виклики перед наукою в Україні в час війни.
На заході піднімалися проблемні питання підготовки дисертаційних досліджень, академічної відповідальності закладів вищої освіти, самоплагіату у дисертаціях, трансформації парадигми у системі підготовки наукових кадрів та багато інших актуальних завдань, які стоять сьогодні перед нашою державою.
Окрему подяку висловлюємо головному організатору потужної наукової події віце-президенту з наукової роботи Науково-дослідного інституту публічного права, кандидату юридичних наук, доценту, академіку Андрію Боровику та доктору юридичних наук, професору, директору Центру українсько-європейського наукового співтовариства Михайлу Віхляєву!