НОВИНИ

МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ: «ПІДГОТОВКА ДИСЕРТАЦІЙ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ: АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ»

28 вересня 2024 року

 В суботу, 28 вересня, напередодні Дня працівників освіти, Науково-дослідним інститутом публічного права у місті Рівне проведено міжнародну науково-практичну конференцію: «Підготовка дисертацій в умовах воєнного стану: актуальні питання та шляхи їх вирішення».

Модератором наукового заходу виступив віцепрезидент з наукової роботи Науково-дослідного інституту публічного права, кандидат юридичних наук, доцент Андрій Боровик.

Всього участь у науковому заході прийняло майже 200 науковців з 64 вищих навчальних закладів та науково-дослідних інститутів України, Молдови, Франції, Іспанії, Чехії та Румунії, причому 50 науковців, які представляли 39 навчальних закладів, особисто прибули до Рівного для участі у конфренції.

– Бажання стати науковцем приходить у свідомість громадян України на різних перодах їх життя. Хтось мріє про науку ще зі шкільних років, хтось з інститутської лави, а хтось пропрацювавши тривалий час у відповідній галузі бачить проблеми, які можливо вирішити лише науковим шляхом – зазначив віцепрезидент Андрій Боровик розпочинаючи конференцію.

З вступним словом до учасників конференції звернулись ректор Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, доктор юридичниї наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Євген Соболь; ректор Національного університету водного господарства та природокористування, доктор сільськогосподарських наук, професор, заслужений працівник освіти України Віктор Мошинський; виконувач обов’язків ректора Рівненського державного гуманітарного університету, доктор психологічних наук, професор, заслужений працівник освіти України Роман Павелків; голова Академії адміністративно-правових наук України, доктор юридичних наук, професор Валентин Галунько; ректор Інституту кримінального права та прикладної кримінології республіки Молдова Валерій Бужор; голова Центру українсько-європейського наукового співробітництва, доктор юридичних наук, професор Михайло Віхляєв; керівник Департаменту забезпечення діяльності Бюро економічної безпеки України, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Олексій Дрозд.

Варто зазначити, що кожна доповідь супроводжувалась жвавою дискусією. Найбільш актуальною стала доповідь директора Інституту права Донецького університету економіки та права, доктора юридичних наук, професора, заслуженого юриста України, академіка Андрія Головача на тему: «Окремі проблемні питання створення разових спеціалізованих вчених рад».

Не менш актуальною була доповідь на тему: «Особливості вступу до аспірантури в умовах воєнного стану» кандидата історичних наук, професора Мирослави Філіпович.

Питання методології як основи для правильного розв’язання проблеми наукового дослідження розкрив проректор з науково-педагогічної роботи, економічних, юридичних та соціальних питань Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, доктор юридичних наук, професор, заслужений працівник освіти України Олег Дубинський.

Щодо можливостей захисту наукових робіт у Франції та Іспанії доповіли онлайн дослідниця Лабораторії SAGE, Університет Стразбургу, Франція, доктор юридичних наук, професор Наталія Мішина та професор Університету Барселони (Іспанія), доктор юридичних наук, професор Ольга Тильчик.

Доповідь-презентація: «Використання можливостей чату GPT  для підготовки наукових робіт: проблемні питання сьогодення», яку здійснила завідувачка кафедри кримінально-правових та адміністративно-правових дисциплін Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука, доктор філософії в галузі права, доцент, академік Наталія Дерев’янко викликала значну дискусію між науковцями вищих навчальних закладів та науковцями практиками та чітко показала недоліки використання зазначеного чату GPT як у науковій роботі так і у повсякденному житті.

Не було залишено поза увагою учасників конференції і питання діяльності наукових шкіл в умовах воєнного стану. Дану проблематику підняли перед учасниками наукового заходу професор кафедри права та правоохоронної діяльності Державного університету «Житомирська політехніка», доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Іван Богатирьов та професор кафедри кримінального права та процесу Державного податкового університету доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Олександр Колб.

Активну участь у міжнародній конференції прийняли і представники військових навчальних закладів України. Зокрема питання удосконалення чинного законодавства України щодо підготовки здобувачів наукового ступеня PhD в умовах воєнного стану розкрили заступник начальника навчально-наукового центру організації освітнього процесу – начальник науково-методичного відділу Національної академії Національної гвардії України, доктор наук з державного управління, професор Сергій Бєлай та його заступник – доктор юридичних наук, професор Олег Батюк.

 За результатами роботи конференції кожен її учасник з рук модератора наукового заходу отримав відповідний сертифікат, а окремі її учасники і почесні звання та високі нагороди.

Почесними відзнаками Президента науково-дослідного інституту публічного права були нагороджені: доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Євген Соболь; доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Андрій Головач та кандидат юридичних наук, старший дослідник, член-кореспондент Петро Мандзик. 

Почесним знаком «За вірність справі» нагороджено доктора юридичних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України Олексія Дрозда та доктора юридичних наук, професора Андрія Тимчишина.

Крім того, кандидат історичних наук, професор Мирослава Філіпович була удостоєна високого звання Почесного професора Baltic Research Institute of Information Economic Area (Латвія), а доктор філософії з державного управління Сергій Паладійчук отримав з рук голови Академії адміністративно-правових наук диплом член-кореспондента.

Вчена рада Науково-дослідного інституту публічного права рекомендувала до друку монографію Олександра Бабікова “ТЕОРЕТИКО-ПРИКЛАДНІ ЗАСАДИ НЕГЛАСНИХ СЛІДЧИХ (РОЗШУКОВИХ) ДІЙ: ГЕНЕЗА ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ”

У виданні досліджено теоретико-прикладні основи проведення негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальному провадженні, на підставі якого запропоновано авторські рекомендації, спрямовані на вдосконалення положень кримінального процесуального законодавства України у сфері організації та проведення негласних слідчих (розшукових) дій з метою як підвищення їх ефективності, так і належного забезпечення дотримання прав і свобод людини і громадянина під час їх проведення.

При написанні монографії використано матеріали кримінальних проваджень, адвокатських досьє, судових справ, аналітичні та дослідні матеріали правоохоронних органів, судову практику тощо.

Монографія призначена для здобувачів вищої освіти, працівників правоохоронних органів, адвокатів, науковців та широкого кола осіб.

Щиро вітаємо автора з публікацією праці!

У День захисту дітей, традиційно, до вихованців Спеціальної школи в с.Тучин Рівненської обласної ради завітав віце-президент з наукової роботи Науково-дослідного інституту публічного права, кандидат юридичних наук, професор, академік Андрій Боровик та передав кошти на придбання корекційних засобів навчання в кабінет корекції мовлення та корекції розвитку.

Керівник спецшколи, кандидат економічних наук, доцент, член-кореспондент Академії економічних наук України Ольга Ладюк подякувала Андрію Боровику та керівництву Науково-дослідного інституту публічного права за підтримку дітей спецшколи у воєнний час.

У День науки Науково-дослідним інститутом публічного права відзначено Почесною відзнакою президента Інституту ректора Одеського державного університету внутрішніх справ

18 травня, символічно у День Науки, в Одеському Державному університеті внутрішніх справ було підведено результати ІІ Всеукраїнського (національного) конкурсу наукових та навчальних видань з права, безпеки та євроінтеграції «Юридика».

Під час урочистостей, за дорученням президента Науково-дослідного інституту публічного права, доктора юридичних наук, професора Сергія Короєда, віце-президентом з наукової роботи Інституту, кандидатом юридичних наук, доцентом, академіком Андрієм Боровиком, враховуючи співпрацю в галузі науки, вручено Почесну відзнаку президента Інституту ректору Одеського державного університету внутрішніх справ, доктору юридичних наук, професору, заслуженому працівнику освіти України Дмитру Швецю.

Науково-дослідним інститутом організовано та проведено міжнародну науково-практичну конференцію щодо розвитку юридичної науки в умовах воєнного стану

17 травня, напередодні Дня Науки, Науково-дослідним інститутомпублічного права організовано та проведено міжнародну науково-практичну заочну онлайн конференцію: «Актуальні питання розвитку юридичної науки в період воєнного стану». До роботи наукового заходу долучилось майже 100 науковців та аспірантів з 12 університетів України, Молдови, Словаччини та Франції.

Активну участь у роботі конференції прийняли аспіранти Науково-дослідного інституту публічного права. Всього учасниками підготовлено понад 60 тез-доповідей, які розміщено у збірнику конференції. Усім учасникам наукового заходу надано сертифікат про участь.

На сайті Бібліотеки конгресу Сполучених штатів Америки оприлюднені книги віце-президента з наукової роботи Науково-дослідного інституту публічного права, кандидата юридичних наук, доцента Андрія Боровика. Вчений є автором багатьох підручників та монографій. Під його керівництвом захищені грунтовні дисертації і він не зупиняється на досягнутому.

Керівництво та колектив Науково-дослідного інституту публічного права щиро вітає Андрія Боровика з таким визначним досягненням!

Президент Науково-дослідного інституту публічного права, доктор юридичних наук, професор Сергій Короєд нагородив Почесною відзнакою Петра Коржевського – директора Департаменту освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації та Наталію Деревянко – доктора філософії в галузі права, доцента, завідувача кафедри кримінально-правових та адміністративно правових дисциплін Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Демʼянчука.

Нагороди в Департаменті освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації вручив віце-президент з наукової роботи Науково-дослідного інституту публічного права, кандидат юридичних наук, доцент Андрій Боровик.

Відповідно до підпункту 4 пункту 37 Постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року №641, пункту 7 розділу ІІ Положення про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України 11.07.2019 року № 977 та відповідно до Тимчасового порядку проведення акредитаційної експертизи із використанням технічних засобів відеозв’язку, затвердженого рішенням Національного агенства із забезпечення якості вищої освіти від 17.03.2020 року, протокол № 6 (23), Наказу Національного агенства із забезпечення якості вищої освіти № 373-Е від 22 лютого 2024 року в Науково-дослідному інституті публічного права 7-9 березня 2024 року буде відбуватися акредитаційна експертиза.

Розклад роботи експертної групи

До відкритої зустрічі в програмі Zoom можна доєднатися 7 березня о 17.10 за посиланням:

Тема: Відкрита зустріч

Время: 7 мар. 2024 05:10 PM Хельсинки

Войти Zoom Конференция

https://us04web.zoom.us/j/73083903217?pwd=cbjflwZauKzoCpC66kWvZWGsh9tDUg.1

Идентификатор конференции: 730 8390 3217

Код доступа: 6jugcZ

12 лютого 2024 року в Науково-дослідному інституті публічного права організовано та проведено науково-практичний круглий стіл: «Порядок підготовки дисертацій на здобуття наукового ступеня «доктора філософії» в сучасних умовах.

З вітальним словом до учасників круглого столу звернувся виконувач обов’язків президента Інституту, доктор юридичних наук, професор Сергій Короєд. 

Модератором наукового заходу виступив кандидат юридичних наук, доцент, академік, віце-президент з наукової роботи Науково-дослідного інституту публічного права Андрій Боровик. Всього до участі у науково-практичному круглому столі долучалось понад 170 науковців з усіх куточків України.

Під час наукового заходу було піднято низку актуальних питань, що виникають під час підготовки та захисту дисертацій. Зокрема, питання науково-методичних підходів до написання дисертаційної роботи розкрила професор кафедри всесвітньої історії Волинського національного університету імені лесі Українки, кандидат історичних наук, професор Мирослава Філіпович. Доктор юридичних наук, професор, академік, заслужений діяч науки і техніки України Іван Богатирьов навів основні етапи співпраці аспіранта на наукового керівника при написанні дисертації. 

Не оминули учасники наукового заходу і питання академічної доброчесності. З відповідною доповіддю-презентацією: «Академічна доброчесність аспіранта, як запорука якісної освіти» виступила завідувач кафедри кримінально-правових та адміністративно-правових дисциплін Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука, доктор філософії в галузі права, доцент, академік Наталія Деревянко.

Академік Андрій Боровик провів для всіх учасників презентацію на тему: «Мета та етапи підготовки фахових наукових статей», а доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри професійних та спеціальних дисциплін Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ Олег Шкута виступив з доповіддю: «Воєнний стан в Україні, як основа предмету дисертаційних досліджень: кримінологічний аспект».

Особливо актуальною для аспірантів та науковців була доповідь щодо  можливостей для аспірантів у співпраці з Центром українсько-європейського наукового співробітництва», яку провів особисто генеральний директор Центру – доктор юридичних наук, професор Михайло Віхляєв.

Кожна доповідь супроводжувалась жвавою дискусією та низкою запитань, на які доповідачі надавали обґрунтовані відповіді. Особливо актуальними були питання від провідних вчених Олександра Кобзаря, Сергія Мінченка, Наталії Савіної, Максима Корнієнка, Ігоря Риженка та інших.

Скачати сертифікат учасника можна за посиланням.

Науково-дослідний інститут публічного права та Інститут держави і права імені В.М. Корецького Національної академії наук України підписали меморандум про співпрацю.

31 січня 2024 року президент Науково-дослідного інституту публічного права доктор юридичних наук, професор Сергій Олександрович Короєд та директор Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України, академік Національної академії правових наук України  Олександр Васильович Скрипнюк підписали Меморандум про співпрацю.

Метою договору є об’єднання наукового потенціалу установ для подолання правових викликів, які в час війни постали перед Україною.

Переконані, що тільки консолідація зусиль провідних учених дозволить ефективно вирішити поставлені завдання на шляху до Перемоги.

Науково-дослідний інститут публічного права та Київський університет інтелектуальної власності та права Національного університету “Одеська юридична академія” підписали Меморандум про співпрацю.

31 січня 2024 року віце-президент з наукової роботи Науково-дослідного інституту публічного права, кандидат юридичних наук, професор, академік Андрій Володимирович Боровик та ректор Київського університету інтелектуальної власності та права Національного університету “Одеська юридична академія” доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Василь Іванович Фелик підписали Меморандум про співпрацю.

Науково-дослідний інститут публічного права та Ужгородський національний університет підписали Меморандум про співпрацю

Віце-президент з наукової роботи Науково-дослідного інституту публічного права кандидат юридичних наук, професор, академік Андрій Боровик та декан юридичного факультету Ужгородського національного університету доктор юридичних наук, професор Ярослав Володимирович Лазур підписали Меморандум про співпрацю між установами. 

Метою цього Меморандуму є об’єднання наукового-дослідного та викладацького потенціалу Сторін, задля проведення спільних наукових досліджень з актуальних проблем права України та Європейського союзу,  реалізації спільних проектів та заходів. 

Основними напрямками співпраці Сторони визначили:

– розробку та впровадження результатів спільних наукових досліджень та підтримка проектів у галузі права, освіти і науки.

– організацію та проведення спільних наукових та освітніх заходів: конференцій, круглих столів, семінарів, вебінарів тощо.

– підготовку та видання спільних монографій, збірників наукових праць, навчальних посібників, підручників, тощо;

– реалізацію спільних міжнародних проектів у сфері публічного права і захисту прав людини.

В Єдності Сила! Разом Переможемо!

Науково-дослідний інститут публічного права та НДЦСЕ у сфері інформаційних технологій та інтелектуальної власності підписали Меморандум про партнерство та співробітництво.

29 січня 2023 відбулось підписання Меморандуму про партнерство та співпрацю, що визначає основні напрямки співробітництва між Науково-дослідним центром судової експертизи у сфері інформаційних технологій та інтелектуальної власності Міністерства юстиції України в особі

в.о. директора Михайла МОЖАЄВА й Науково-дослідним інститутом публічного права в особі

в.о. президента Сергія КОРОЄДА.

Меморандум спрямований на об’єднання зусиль для системного, конструктивного і взаємовигідного партнерства з метою ефективного використання потенціалу в сфері науки та освіти. Предметом співпраці сторін є проведення прикладних та фундаментальних досліджень, а також обмін інформацією з метою підвищення ефективності наукових досліджень у галузях інформаційних технологій та інтелектуальної власності. Меморандум передбачає впровадження результатів спільних наукових та науково-технічних досліджень.

Науково-дослідний інститут публічного права та Всеукраїнська профспілка захисників України, спортсменів та працівників сфер підписали договір про співпрацю

23 січня 2024 року в рамках підготовки до Першого міжнародного форуму “Правове регулювання обігу зброї в Україні: нові виклики та перспективи вирішення” президент Інституту доктор юридичних наук, професор Сергій Короєд та голова Всеукраїнської профспілки захисників України, спортсменів та працівників сфер Сергій Бизов підписали договір про співпрацю.

19 січня 2024 року Науково-дослідний інститут публічного права підписав договір про співпрацю з Інститутом кримінального права та прикладної кримінології Республіки Молдова про співпрацю у сфері підготовки наукових кадрів вищої школи, аспірантів, організації та проведення міжнародних наукових заходів, спільного видання наукової літератури.

Ректор Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, доктор юридичних наук, професор Євген Соболь та віце-президент з наукової роботи, кандидат юридичних наук, доцент Андрій Боровик підписали договір про співпрацю між Науково-дослідним інститутом публічного права та Центральноукраїнський державним університетом імені Володимира Винниченка.

Метою співпраці є об’єднання зусиль для розвитку української правничої науки в умовах повномасштабної війни.

Разом до Перемоги!

Участь у конференції прийняло понад 50 проректорів з наукової роботи з усіх областей України.

Науково-дослідний інститут публічного права на заході представив віце-президент з наукової роботи, кандидат юридичних наук, професор, академік Академії адміністративно-правових наук України Андрій Боровик.

Упродовж 26-29 жовтня 2023 року на базі Ужгородського національного університету відбулась І міжнародна науково-практична конференція проректорів з наукової роботи закладів вищої освіти України де обговорили євроінтеграцію української науки і освіти України.

Участь у конференції прийняло понад 50 проректорів з наукової роботи з усіх областей України.

Науково-дослідний інститут публічного права на заході представив віце-президент з наукової роботи, кандидат юридичних наук, професор, академік Академії адміністративно-правових наук України Андрій Боровик.

img-20231029-wa0005

Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні питання підготовки дисертацій в умовах воєнного стану"

Міжнародна науково-практична конференція “Актуальні питання підготовки дисертацій в умовах воєнного стану, 30 вересня 2023 року, Рівне!
Відзначимо, що це перша наукова конференція, організована Науково-дослідний Інститут Публічного Права та Центр українсько-європейського наукового співробітництва після підписання Меморандуму про співпрацю!
Провідні науковці України та Європи обговорили виклики перед наукою в Україні в час війни.
На заході піднімалися проблемні питання підготовки дисертаційних досліджень, академічної відповідальності закладів вищої освіти, самоплагіату у дисертаціях, трансформації парадигми у системі підготовки наукових кадрів та багато інших актуальних завдань, які стоять сьогодні перед нашою державою.
Окрему подяку висловлюємо головному організатору потужної наукової події віце-президенту з наукової роботи Науково-дослідного інституту публічного права, кандидату юридичних наук, доценту, академіку Андрію Боровику та доктору юридичних наук, професору, директору Центру українсько-європейського наукового співтовариства Михайлу Віхляєву!

Науково-дослідний інститут публічного права та Центр українсько-європейського наукового співробітництва підписали меморандум про партнерство.

Віце-президент з наукової роботи Науково-дослідного інституту публічного права Боровик Андрій Володимирович та керівник Центру українсько-європейського наукового співробітництва Віхляєв Михайло Юрійович підписали меморандум про партнерство між установами.

Міжнародна науково-практична конференція «Гендерна політика в умовах воєнного стану: правовий вимір»

15 червня у Науково-дослідному інституті публічного права, за сприяння Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики пані Катерини Левченко відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Гендерна політика в умовах воєнного стану: правовий вимір».

Участь у роботі наукового заходу взяли понад 100 науковців з 36 навчальних закладів України та Європи, а також науковці-судді, адвокати, прокурори, військові-експерти.

З вітальним словом до учасників конференції звернулись Президент Науково-дослідного інституту публічного права, доктор юридичних наук, професор Сергій Короєд, Урядова уповноважена з питань ґендерної політики, докторка юридичних наук, професорка Катерина Левченко, Президент Європейського інституту безперервної освіти (Словаччина), доктор юридичних наук, професор Йозеф Зятько, ректор Інституту кримінального права та прикладної кримінології Республіки Молдова, доктор юридичних наук, професор Валерій Бужор, керівник Департаменту організації забезпечення діяльності Бюро економічної безпеки України, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Олексій Дрозд, академік Академії адміністративно-правових наук, кандидат юридичних наук, професор Андрій Боровик, радниця командувача Сухопутних військ з гендерної політики Оксана Григор’єва та голова Ради резервістів Сухопутних військ Іван Тимочко.

Модераторами науково заходу виступили Президент Науково-дослідного інституту публічного права, доктор юридичних наук, професор Сергій Короєд та керівник відділу організаційного забезпечення наукових проєктів і міжнародної діяльності Інституту, кандидат історичних наук, доцент Мар’яна Верхотурова-Коновалова.

Науковці обговорювали актуальні питання гендерної політики, судової практики з зазначених питань, в тому числі Європейського суду з прав людини. 

Представники Науково-дослідного інституту публічного права взяли участь у заході Respect. Support. Justice — Повага. Допомога. Справедливість, який відбувся  відбувся 22 травня 2023 року у Києві.

Подія об’єднала українських урядовців, керівників правоохоронних органів, судової адміністрації, експертів з державного сектору і громадських організацій.

Мета — консолідувати зусилля держави і суспільства для допомоги постраждалим від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом та ефективного розслідування цих злочинів.

Офіс Генерального прокурора у співпраці з органами досудового слідства вже застосовує нові підходи до розслідування і судового переслідування таких злочинів. Пріоритет — максимальна людиноцентричність, конфіденційність, врахування інтересів постраждалих, недопущення повторної травматизації.

Під час заходу були представлені результати соціологічного дослідження щодо ставлення та обізнаності українців щодо злочинів СНПК, а також напрацювання експертів з державного сектору і неурядових організацій щодо подальшого вдосконалення практик і підходів роботи зі злочинами сексуального насильства в умовах конфлікту (СНПК).

Під час дискусійних сесій обговорили такі теми:

  • Зміна практик розслідування та судового переслідування злочинів СНПК.
  • Інформування суспільства та подолання упереджень щодо постраждалих.
  • Надання допомоги постраждалим.
  • Прийнято вважати, що для нас результати — це задокументовані для українського та міжнародного правосуддя злочини та судові вироки злочинцям. Надважливо, щоб відтепер та завжди для українських правоохоронців серед головних  результатів було б те, що постраждала особа отримала захист своїх прав та відчула підтримку держави й суспільства, — наголосив Генеральний прокурор України Андрій Костін.
  • Ці злочини більшість людей через страх, сором, психологічну травму хочуть лишити назавжди в куточках пам’яті і тіні свідомості. Це якраз та мета, яку переслідують злочинці. Вони сподіваються, що постраждалі будуть мовчати. Тому ми робимо все можливе, аби пояснити важливість звернення по допомогу. Нормалізація психо-емоційного стану постраждалих — це важливий щабель до їхнього звернення за правосуддям та справедливістю, — підкреслила Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.
  • СНПК є найбільш прихованим злочином. Ми усвідомлюємо, що достеменно реальні масштаби сексуального насильства, вчиненого в Україні після початку повномасштабного вторгнення, сьогодні не знає ніхто. Однією із основних причин такої ситуації є суспільні упередження щодо постраждалих. Вони зумовлюють те, що постраждалі мовчать місяцями чи то навіть роками щодо насильницьких дій, вчинених щодо них. Досвід показує, що потрібно багато часу для зміни упереджень та стереотипів, для усвідомлення кожним, що в насильстві винен тільки кривдник. Це вкотре підкреслює глибинну суть проблеми СНПК та необхідність системної роботи на всіх рівнях задля допомоги постраждалим— зазначила  Керівниця Проєкту ЄС “Право-Justice” в Україні Оксана Цимбрівська.

Участь у заході взяли представники Офісу Генерального прокурора, Національної поліції України, Служби безпеки України, Уряду, Парламенту, Державної судової адміністрації України, органів місцевого самоврядування, громадських організацій та експертного середовища.

Серед них Генеральний прокурор України Андрій Костін, прокурор Міжнародного Кримінального Суду Карім Хан, Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, т.в.о. керівника Національної поліції Іван Вигівський, Міністр реінтеграції Ірина Верещук, Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець, Голова Державної судової адміністрації України Олексій Сальніков, заступниця Міністра оборони Ганна Маляр, керуючий партнер Global Rights Compliance Вейн Джордаш та інші.

Захід відбувся в рамках ініціативи «United for Justice», започаткованої міжнародною конференцією, яка відбулась у Львові 3-5 березня цього року. Організатори #U4J: Respect. Support. Justice: Проєкт ЄС Право-Justice та Рада Європи.

15 червня у Науково-дослідному інституті публічного права, за сприяння Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики пані Катерини Левченко відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Гендерна політика в умовах воєнного стану: правовий вимір».

Участь у роботі наукового заходу взяли понад 100 науковців з 36 навчальних закладів України та Європи, а також науковці-судді, адвокати, прокурори, військові-експерти.

15 червня у Науково-дослідному інституті публічного права, за сприяння Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики пані Катерини Левченко відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Гендерна політика в умовах воєнного стану: правовий вимір».

Участь у роботі наукового заходу взяли понад 100 науковців з 36 навчальних закладів України та Європи, а також науковці-судді, адвокати, прокурори, військові-експерти.

Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні питання підготовки дисертацій в умовах воєнного стану"

Міжнародна науково-практична конференція “Актуальні питання підготовки дисертацій в умовах воєнного стану, 30 вересня 2023 року, Рівне!
Відзначимо, що це перша наукова конференція, організована Науково-дослідний Інститут Публічного Права та Центр українсько-європейського наукового співробітництва після підписання Меморандуму про співпрацю!
Провідні науковці України та Європи обговорили виклики перед наукою в Україні в час війни.
На заході піднімалися проблемні питання підготовки дисертаційних досліджень, академічної відповідальності закладів вищої освіти, самоплагіату у дисертаціях, трансформації парадигми у системі підготовки наукових кадрів та багато інших актуальних завдань, які стоять сьогодні перед нашою державою.
Окрему подяку висловлюємо головному організатору потужної наукової події віце-президенту з наукової роботи Науково-дослідного інституту публічного права, кандидату юридичних наук, доценту, академіку Андрію Боровику та доктору юридичних наук, професору, директору Центру українсько-європейського наукового співтовариства Михайлу Віхляєву!